V wyjazd 2007IV wyjazd 2006III wyjazd 2005II wyjazd 2005I wyjazd 2004GALERIANASZA GALERIANAPISALI O NASKRESOWIACYKLASZTORSTRONA SZKOŁYLINKIMULTIMEDIADAWNY ZBARAŻVARIANagrobek DanusiTOP LISTA KRESYKRESY WSCHODNIE STRONA GŁÓWNAFUNDACJA LONGINUSHISTORIA CMENTARZAKONTAKTKSIĘGA GOŚCIKRESY

MŁODZIEŻ I NAUCZYCIELE Z ZESPOŁU SZKÓŁ nr 2 w ŁAŃCUCIE RATUJĄ POLSKI CMENTARZ w ZBARAŻU

 

"...2004.06.14 Uczniowie Liceum Wojskowego z Zespołu Szkół nr 2 w Łańcucie, pod opieką nauczycieli - państwa Aliny i Ireneusza Skrzypczaków, porządkują opuszczony polski cmentarz w Zbarażu na Ukrainie. Od tego czasu, wyprawy uczniów na cmentarz zbaraski odbywają się co roku..."

 
"...2006.06.13 Po 60 latach ciszy, w dniu świętego Antoniego, w Zbarażu zabrzmiał elektroniczny dzwon ogłaszając uroczystą mszę świętą. Jego projekt i wykonanie to dzieło uczniów Zespołu Szkół nr 2 w Łańcucie. Maksymilian Bartnik i Rafał Sadleja kierowani przez nauczyciela Marcina Grochowinę wykonali jego montaż. Na uroczystą mszę, oprócz ojców bernardynów ze Zbaraża, przybyli goście z Tarnopola oraz miejscowi przedstawiciele cerkwi greckokatolickiej i prawosławnej..."

 

 

Stroną administruje Fundacja Longinus